Berberyna – całe spektrum działania w jednym

Berberyna jest znana i stosowana od tysięcy lat przez medycynę wschodu. Jej ogromna popularność w tradycji chińskiej i ajurwedyjskiej wzbudziła zainteresowanie ówczesnego świata nauki. Liczne badania berberyny udowadniają jej aktywność przeciwdrobnoustrojową, właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i obniżające poziom cukru we krwi, a jej cały potencjał nie został jeszcze odkryty!

Berberyna to substancja pochodzenia naturalnego należąca do roślinnych alkaloidów. Pozyskiwana jest z korzenia Berberysu (Berberis aristata). Niegdyś stosowana była jako napar poprawiający funkcję wątroby i wspomagający przy infekcji. Teraz możemy czerpać korzyści z pełnego spektrum działania berberyny dzięki najlepiej przyswajalnej formie, jaką jest Berberyna HCl.

Berberyna HCL od Xenico wyróżnia się wysoką zawartością składnika aktywnego – berberyny w standaryzowanym ekstrakcie z korzenia berberysu. Jest to aż 400 mg berberyny HCl w jednej kapsułce.

Berberyna wpływa pozytywnie na metabolizm cukru, dlatego znajduje swoje zastosowanie w zespole metabolicznym, cukrzycy typu II oraz insulinooporności. Wykazuje też działanie normalizujące poziom cholesterolu w organizmie i aktywność przeciwzapalną. Te czynniki mogą okazać się użyteczne u osób z problemem w kontroli wagi.

Produkt Berberyna HCL zamówisz łatwo przez nas panel B2B.